15 lipca 2017

Prolog


H.D.† † †
Gryzą go pobryzgane krwią ubrania. Nieznośne świerzbienie nasila się wraz z nawrotem wyjątkowo uporczywych wspomnień. Mężczyźnie szumi w uszach. Nie może skupić się na żadnym konkretnym dźwięku. Ta kakofonia doprowadza go do szału. Zdezorientowany biegnie na oślep, ledwo utrzymując się na nogach. Przypomina ten typ człowieka, który jest w stanie wpaść na przydrożny słup, potrząsnąć z zażenowaniem głową i mknąć dalej.
Płatki śniegu zdobią kruczoczarne włosy mężczyzny, a po łagodnie zarysowanej twarzy spływają uciążliwe krople potu. Opuchnięte, błękitne oczy bruneta nieustannie błądzą dookoła w poszukiwaniu czegoś, czego nigdy nie będą w stanie znaleźć.
Opada z sił, lądując na śnieżnym dywanie. Jego ubranie jest już zupełnie przemoczone. Mężczyzna drży z zimna. Usta wciąż ma szeroko otwarte, rozdziawione w wyrazie niemego zaskoczenia. Nadal wierzy, wciąż infantylnie się łudzi. Po zaczerwienionych policzkach płyną łzy, ale nie zamierza ich otrzeć. Coś niezłomnie ściska go w gardle.
Chce krzyczeć, chce wrzeszczeć, chce nagminnie powtarzać jej imię. Jednak z jego ust nie wydobywa się nawet najcichszy dźwięk. Brakuje odwagi. Tchórz. Łgarz. Judasz. Kain.
Zaciska mocno zęby, chowając twarz w dłoniach. Schyla się, by chwilę później zwinąć w kłębek — jak przerażone, bezbronne dziecko. Właśnie tak się czuje. Nie panuje nad własnym ciałem. Pragnie skowyczeć  żałośnie i przeraźliwie. Wyć do nieba jak samotny, zagubiony wilk podczas pełni księżyca. 
— Ave in perpetuum — szepcze pod nosem ochrypłym głosem. Twarzą niemal dotyka ziemi. Głośno pociąga nosem i zamyka oczy. Poddaje się. — Ave atque vale1.
  

1  Bądź pozdrowiony na wieki. Witaj i żegnaj. Stosowane jako ostatnie pożegnanie dla zmarłych i poległych.


..................................
Dzień dobry. Jeśli chodzi o prolog, niewiele się zmieniło. Coś tam dodałam, a coś usunęłam, bo jakoś rzucił mi się w oczy nadmiar określeń. Oczywiście poprzedniego i tych trzydziestu rozdziałów nie usunęłam, bo to nie tak, że są tragiczne i zaczynam od nowa — po prostu nikt mi nie każe od razu ruszać z trzecią księgą przed dopracowaniem pierwszych dwóch. Trzymajcie się i do jedynki.

6 komentarzy:

 1. Faktycznie zmiany dość kosmetyczne, chyba nieco krócej niż wcześniej? Ale klimacik nadal pozostaje tajemniczy i to jest super! Czekam na rozdział pierwszy :) Ogólnie będziesz wprowadzała jakieś większe zmiany, jeżeli o samą akcję chodzi, czy tylko bardziej stylistyczne poprawki?
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam. Krócej? No może trochę. Zapewniam też, że w jedynce zaszło więcej zmian i to nie tylko czysto technicznych. Pobawię się w obrońcę polskiego języka (imiona), trochę ogarnę Lenę i powiem o czymś wcześniej, ale to właśnie bardziej zmiana kolejności w pewnym przypadku. Byle się spodobało.
   Także pozdrawiam. :) Postaram się też wpaść niedługo na Tango.

   Usuń
 2. Hej :)
  Postanowiłem porównać Cię trochę do siebie. Kurczę, wiem, że jesteś trochę młodsza ode mnie a piszesz o niebo lepiej niż ja teraz. Trochę zazdro, ale też podziw, przede wszystkim!
  Piszę ten komentarz dopiero teraz, bo mam trochę czasu i postanowiłem zabrać się na poważnie za Twoje opowiadanie i nadrobić w końcu moje zaległości! Będę czytał sobie w swoim tempie i komentował na bieżąco każdy przeczytany rozdział :)
  Pozdrawiam i do poczytania :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej. :)
   No weź, każdy pisze przede wszystkim inaczej. Bardzo miło, do kolejnego. Także pozdrawiam. :)

   Usuń
 3. Hej ;)
  Jakoś tu trafiłam i najpierw widzę prolog i potem patrzę, że jest tu dość imponująca ilość wpisów. Zastanawia mnie czy mam czekać na dalsze, czy wracać do tego, co masz. Z tego, co rozumiem, poprawiasz historię i chyba mam czekać. No dobra, pewnie rozwiejesz moje wątpliwości XD
  Ten krótki prolog mnie zaciekawił. Niewiele się w nim wydarzyło, ale wystarczy mi tyle, by wiedzieć, że bardzo dobrze piszesz. Choćby z tego względu się tu zatrzymałam.
  A właśnie: uwielbiam wszystkie gify, które tu są :D
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć. :) Tak, poprawiam historię i chyba lepiej poczekać, heh. Cieszę się, że wpadłaś, ach, aww, te gify.
   Także pozdrawiam. :)

   Usuń

W blogosferze jest naprawdę miło, gdy szanujemy się nawzajem i doceniamy czyjąś pracę. :)

SZABLON WYKONANY PRZEZ TYLER DLA BLOGA
http://kot-z-maslem.blogspot.com/